Wspólny wyjazd - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchucinie

Wspólny wyjazd

Zuchy i harcerze 2022/2023
Dnia 05.10.2022r. 4 GZ „Morskie Wilczki” oraz DH „Wilki Morskie” pod opieką: pwd. Izabeli Szur, dh. Magdaleny Budnik oraz pwd. Ewy Greń wybrali się do Pucka, gdzie w Harcerskim Ośrodku Morskim odbyły się zajęcia „Ekologia pod żaglami”..
Warsztaty miały przybliżyć uczestnikom innowacyjne spojrzenie na ochronę środowiska oraz zdobycie wiedzy z szeroko rozumianej ekologii. Zuchy i Harcerze podczas zajęć zdobyli wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii i działalności człowieka związanej z projektowaniem i wznoszeniem obiektów przyjaznych środowisku. Mają większą świadomość z zakresu ochrony wód morskich, źródeł zanieczyszczeń wód, sposobów zapobiegania zanieczyszczeniom oraz ich wpływie na organizmy w nich żyjące. W trakcie zajęć zdobyli również podstawową wiedzę z zakresu żeglarstwa m.in. węzły żeglarskie, pojęcia żeglarskie, budowa łodzi oraz odbyli rejs po wodach Zatoki Puckiej.
Zajęcia „Ekologia pod żaglami” dofinansowuje Chorągiew Gdańska ZHP oraz WFOŚiGW w Gdańsku.